5 tipov ako rozbehnúť Vašu firmu

Rozbehnúť vlastnú firmu v dnešnej dobe je nesmierne náročné, preto by som Vám chcela odporučiť týchto pár vecí, bez ktorých sa firmy len „strácajú v dave“.

1. Buďte prítomní na sociálnych sieťach

Toto pravdepodobne počúvate zo všetkých strán, no využívanie možností sociálnych sietí je dnes najlepšou formou zviditeľnenia sa. Teraz nehovorím len o Facebook-u a Twitter-i, ale aj o tých viac „vizuálnych“ sieťach ako je Instagram či Pinterest. Obrázkami a fotografiami zaujmete ľudí skôr ako len obyčajným textom. Ak už ale píšete posty, či tweety dbajte na to, aby text nebol dlhší ako cca. 140 znakov (Twitter Vám viac ani nedovolí).
TIP: Vedeli ste napríklad, že ak si vytvoríte firemnú stránku na sieti Google+, pomôže to Vašej pozícii vo vyhľadávaniach Google?

2. Skontrolujte si svoju firemnú stránku

Teraz samozrejme predpokladám, že stránku máte, pretože ak nie, odporúčam Vám prestať čítať tento článok a začať si zháňať niekoho, kto Vám web stránku spraví. Ak ale stránku máte, otvorte si ju a skúste sa na ňu pozrieť očami návštevníka. Je hneď každému jasné, čím sa zaoberáte? Dokáže používateľ prostredníctvom pár klikov nájsť na Vás kontakt? Ak používate webové formuláre, dajte pozor na to, aby ľudia nemuseli vypĺňať príliš veľa údajov. Návštevník, ktorý vidí dlhý formulár a musí ho vyplniť (lebo všetky polia sú samozrejme povinné) radšej odíde ako keby mal stráviť najbližších 15 minút vypisovaním svojich údajov.
TIP: Otvorte si Vašu stránku na mobile alebo tablete. Je responzívna, teda mobile friendly? Ak ju vidíte v rovnakej podobe ako na monitore počítača a musíte ťahať prstom doprava, aby ste videli aj pravú časť stránky, máte problém. Google totiž najnovšie hodnotí stránky aj podľa ich prispôsobenia na mobilné zariadenia.

3. Ponúkajte veci zadarmo

Áno, skutočne to myslím vážne. Nevravím, aby ste si otvorili e-shop a predávali tovar zdarma, no aby ste ponúkali malé služby, materiály, elektronické knihy, či tipy, rady a návody „ako na to“. Môžete to urobiť napríklad pri prihlasovaní do Vášho newslettera – používateľ dostane niečo zadarmo, ak sa prihlási na odoberanie Vašich noviniek. Je totiž na nezaplatenie, mať vlastný zoznam ľudí, ktorí dali svoj súhlas na to, aby ste ich kontaktovali.

4. Píšte blog

Môžete písať o čomkoľvek – o Vašej spoločnosti, jej činnostiach alebo ak chcete o ručných prácach. Nejedná sa tu len o zvýšenie efektivity Vašej optimalizácie pre vyhľadávače (SEO), ale aj o získanie záujmu používateľov a rozširovanie mena Vašej firmy. Neviete písať, skúste o to poprosiť Vašich zamestnancov. Keď budú mať v práci chvíľku času, môžu namiesto Facebooku, pozerania zábavných videí alebo hrania online hier napísať niečo, čo Vašej firme pomôže.

5. Rozprávajte sa s Vašimi zamestnancami

Nie je nič horšie ako nespokojný zamestnanec, ktorý o svojej nespokojnosti rozpráva ďalej svojim priateľom a známym. Neverili by ste ako rýchlo sa šíria negatívne informácie (rýchlejšie ako tie pozitívne). Snažte sa komunikovať s ľuďmi, korí sú neoddeliteľnou súčasťou Vašej spoločnosti.  Nemusíte riešiť len ich problémy, ale aj tie vlastné. Opýtajte sa ich na názor, keď navrhujete niečo nové. Títo ľudia sú v priamom kontakte s Vašimi službami, či produktami každý deň, teda ich poznajú najlepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *