7 dôvodov na zmenu firemnej stránky

7 dôvodov na zmenu firemnej web stránky – nová online identita spoločnosti

Podnikatelia, firmy či spoločnosti si mnohokrát neuvedomujú vplyv internetovej stránky na ich podnikanie. Základným omylom dnešnej doby je predstava, že internetová prezentácia je len akýmsi doplnkom, miestami až prepychom spoločnosti a nie je potrebné sa ňou zaoberať. Avšak opak je pravdou – text, responzívny dizajn, médiá alebo preklady sú dnešnej dobe online technológií prednosťou. Firma bez kvalitnej webovej identity v podstate neexistuje. Ak už má vaša spoločnosť dlhé roky internetovú stránku, je potrebné aby ste ju vynovili, držali krok s dobou a prilákali práve prostredníctvom internetu čo najviac klientov. Ak spĺňate aspoň dva body z tohto zoznamu, čím skôr sa zamyslite o vylepšení svojich stránok, pretože zmena web stránky, zmena dizajnu ako i text stránky je neoddeliteľnou súčasťou vašej novej internetovej identity.

1. Stránka nemá back-end, neviete ju plniť

Dosť! Už ste nám prezradili dosť. Ešte dnes si objednajte novú stránku! Takú, ktorú viete tvoriť. Nemusíte ju plniť vy, ale vaši zamestnanci alebo kolegovia. Ale mať stránku, ktorú neviete kedykoľvek zmeniť nie je stránkou, je to letáčik. Taký, ktorý vám príde do poštovej schránky a vy ho okamžite vyhodíte. Možno prvý krát sa pozriete, ale druhý krát ho určite vyhodíte. Tu nie je čo riešiť.

2. Na stránke sa nezmenili texty ako ste ju spustili

Vítame Vás v internetovom dôchodku, oddelenie dinosaurov. Statické stránky s nemenným obsahom boli in niekedy pred desiatimi až dvadsiatimi rokmi. Nikto nie je zvedavý na stránky, ktoré už videl. Žiadne novinky, žiadne informácie o dianí vo vašej firme, žiadny život. Vaša stránka zomrela. Aj toto môže byť jeden z dôvodov, prečo si myslíte, že internetová stránka neprináša zákazníkov, nové kontrakty alebo aspoň nejakú odozvu. Veď prečo aj? Nič ste preto nespravili. Preto je potrebné stránku vymeniť za novšiu. Takú, ktorá žije. Hovorme o systéme, ktorý sa vyvíja, rastie tým, že sa staráte a prispievate.

Príklad: Skutočne pekným príkladom je nové auto. Keď si kúpite nové auto, pekný dizajn, skvelá farba. Každý sa obzrie, každý porovnáva, vychvaľuje skvelú kúpu, vhodnosť farby či doplnkov. Takto to môže byť prvý mesiac, pol rok, pri veľmi peknom aute možno aj rok. A zrazu to nikoho nezaujíma. Každý vie, že máte nové auto. Farba je tá istá, doplnky tiež. Nič sa nemení. Po dvoch, troch rokoch je zbytočné hovoriť o novom aute.  A kebyže sa o auto staráte, tak ako o vašu stránku, boli by ste radi, keby vás vo vašom aute nikto nevidel. Ani pri ňom. Vlastne teraz by sme vás urazili už len tým, že o tom aute hovoríme.

3. Vaša stránka má niekoľko rokov

Mnohokrát sa v praxi stretávame s názorom, že ak stránka bola drahá a dlho sa vyvíjala, nie je ju potrebné meniť. Teda teraz ju nie je potrebné meniť. Samozrejme čo bolo moderné pred niekoľkými rokmi, musí byť aj teraz. Lenže grafické trendy sa menia každý rok. Stránky staršie ako dva, či tri roky majú zvyčajne „old school“ vzhľad na dnešné pomery. A nie je to len o vzhľade. Dôležité sú nové funkcie, rýchlosť stránky, bezpečnosť. Porovnajte si vašu stránku s konkurenciou, prípadne pozrite si moderné stránky ( napríklad tá naša je fakt skvelá ). A potom si otvorte vašu stránku. Už objednávate novú ?!

4. Odkazy sociálnych sietí na stránke sú len pre deti

Omyl! Sociálne siete sú pre firmy. Pre tvorenie obsahu, obrázkov a textov, ktoré sa ďalej predávajú používateľom. Predávajú sa všetkým používateľom sociálnych sietí. Na svete existuje takmer 1 miliarda internetových stránok. Ako chcete aby vás niekto našiel? Jednoducho mu to poviete. Odkazmi na sociálnych sieťach dávate vedieť svojmu okoliu, že ste tu, že vaše podnikanie funguje. A vaše okolie to dá vedieť ďalej. Vaša stránka nie len že potrebuje odkazy na sociálne siete. Ona potrebuje žiť s nimi. Váš obsah stránok musí tvoriť obsah sociálnych sietí. Tvorte obsah, ktorý vás predáva ďalej.

Príklad: Vytvorte si jednoduchú reklamu na váš produkt. Napríklad ako „America’s Funniest Home Videos“. Jednoduché video, ktoré videlo 16 000 ľudí. Možno niekto povie, že je to málo. Ale úprimne si priznajme, 16 000 ľudí uvidí váš produkt a náklady na výrobu takejto reklamy sú nulové. Umiestnite video na vašu stránku a adresu (URL) vašej stránky zdieľajte na sociálnych sieťach. Takmer okamžite získate spätnú väzbu.

5. Stránka je pomalá

Nie je nič horšie ako pomalá stránka. Zadáte adresu a stránka sa načítava. A načítava. A sedíte pri nej aj niekoľko sekúnd či pol minúty a nič sa nedeje. Konečne keď sa načíta celá a kliknete na akýkoľvek odkaz, zopakuje sa to znova. Z verejne dostupných prieskumov je dokázané, že väčšina používateľov stránok nečaká na stránku. Ak stránka sa nenačíta do 15 sekúnd, používatelia zo stránky odchádzajú pretože je nefunkčná alebo nedostupná.  Trendom je optimalizácia stránok z pohľadu rýchlosti. Čím sa vaša stránka rýchlejšie načíta, tým lepšie. Ideálny čas načítania stránky je tri až päť sekúnd. Ak to vaša internetová prezentácia nedokáže, rozmýšľajte nad novým systémom, webom.

6. Klienti tvrdia, že vaša stránka je škaredá

Tak asi je. Dizajn predáva, to si vždy opakujte. A čo sa klientom nepáči, nebudú to akceptovať. Ak to povie jeden človek prípadne dvaja, je to vec vkusu, subjektívny názor. Ak sa to opakuje často, tak vaša stránka potrebuje re-dizajn. Nový vzhľad zvyšuje záujem o vašu firmu. Dravý vzhľad evokuje akciu, motivuje k činom. Elegantný štýl zvyšuje prestíž, bonitu spoločnosti. Jednoduchý dizajn hovorí, že sa venujete svojim cieľom a ostatné nikoho nemusí trápiť. Zložitejší dizajn presadzuje portálové riešenia, kedy stránka ponúka veľa obsahu, noviniek, recenzií. Škaredý a nevkusný dizajn evokuje pohoršenie a zlosť. Hovorí o tom, ako vás nezaujímajú klienti, váš biznis.

7. Vaša stránka nefunguje na mobiloch

Zmeňte to čím skôr. Doobjednajte si re-dizajn pre mobily a tablety. Podľa prieskumov spoločnosti Interactive Advertising Bureau Slovakia viac ako tretina Slovákov využíva operačný systém Android, teda hlavne mobilné zariadenia (podľa prieskumu za júl 2015, ostatné reporty tu ). V ostatných prieskumoch sa uvádza počet návštevníkov z mobilných zariadení viac ako 60% z celkového počtu návštev. To je väčšina. Väčšina ľudí vyhľadáva informácia na telefónoch a vy ste pre nich nedostupný. Vaša stránka sa zobrazí zle, ak vôbec. Zmeňte to čím skôr.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *