Projekt a jeho manažment

5 nástrojov na správu projektov a úloh zadarmo

Na trhu je už nesmierne množstvo produktov, ktoré uľahčujú prácu na projektoch. Niektoré umožňujú prácu len v pracovnom tíme, iné majú možnosť aj externého prístupu pre klientov firmy, no len veľmi málo z nich je skutočne zdarma. Ponúkam vám prehľad 5 najčastejšie používaných nástrojov, ktoré vám pomôžu zefektívniť prácu na projektoch.

Asana

Asana je nástroj na sledovanie projektov a úloh. Obsahuje nástenku zobrazujúcu vybrané projekty a ich úlohy pre rýchly prehľad o ukončených a zostávajúcich projektoch. Priamo v aplikácii dokážete komunikovať s tímom ako aj používať tímový kalendár. Úlohe je možné nastaviť deadline, priradiť konkrétnemu používateľovi, či pridávať podúlohy. Asana je vhodná pre nenáročné tímy, ktoré potrebujú sledovať svoje projekty a úlohy. Mne osobne najviac chýba KANBAN zobrazenie.
Asana je zadarmo pre tímy do 15 používateľov. Ak budete zvyšovať počet členov tímu, bude vás to stáť minimálne 4€ za používateľa mesačne.

iOS aplikácia: Áno
Android aplikácia: Áno

Trello

Trello umožňuje spravovať projekty (boards) a úlohy v rámci nich. Je úplne zdarma vo svojej základnej verzii s možnosťou pridávať rôzne balíky. Na rozdiel od Asany je ale free verzia s neobmedzeným počtom používateľovprojektov. Nie je však možné upravovať oprávnenia prístupu k projektom. Platená verzia pridáva možnosti viacerých integrácií (napríklad Github, Evernote alebo Google Hangouts), obmedzovanie prístupu používateľov, či prioritnú emailovú podporu. Za tieto benefity ale zaplatíte cca. 7,50€ za používateľa mesačne.

iOS aplikácia: Áno
Android aplikácia: Áno

Freedcamp

Freedcamp ponúka správu projektov pre tímy s neobmedzeným počtom používateľov ako aj projektov, no len do 200 MB miesta v pamäti. Používateľské rozhranie je jednoduché a príjemné, no veľa tam toho v skutočnosti nenájdete. Ponúka zobrazenie úloh v projekte v bežnom zozname alebo zoradené v stĺpcoch podľa stavu. Zaujímavá je ale funkcia exportu úloh do csv, čo môže byť pre niektoré tímy nesmierne užitočné. Ak si chcete priplatiť za správu chýb, vyjde vás to na cca. 10€ mesačne.

iOS aplikácia: Nie
Android aplikácia: Čoskoro

Bambam

Nástroj Bambam má tak zaujímavý názov ako ma zaujal sám. Vo svojej free verzii ponúka naozaj veľa možností. Máte k dispozícii neobmedzené množstvo pamäte, trackovanie času, rôzne stavy úloh, nastavovanie priority, či vytváranie skupín. Škoda len, že zadarmo je len pre tímy do 10 používateľov, za ďalších si priplatíte minimálne 62€ mesačne.

iOS aplikácia: Nie
Android aplikácia: Nie

Bitrix24

Bitrix24 je nástroj vhodný pre malé tímy bez potreby prístupu externých používateľov. Ak vás nie je viac ako 12, nemusíte nič platiť, no pri vyššom počte sa ceny pohybujú od 35€ mesačne. Zaujímavé je ale veľké množstvo funkcií, medzi ktorými je napríklad zdieľanie dokumentov, Ganttove diagramy, reporty, či okamžité správy a skupinový chat. Celý prehľad možností v Bitrix24 nájdete tu.

iOS aplikácia: Áno
Android aplikácia: Áno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *